Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Cviky na ramena

Autor admin • Jul 2nd, 2009 • Rubrika: Sport a Fitness

Vybrali jsme pro vás jen ty nejlepší cviky na ramena. Ramena jsou velmi citlivá na zranění proto je důležité si osvojit správnou techniku.

Cviky na ramena seznam cviků

Tlak s velkou činkou v sedě

Mezi výborné cviky na ramena patří bezesportu tlak s velkou činkou, který se může provádět v mnoho variantách a obměnách. My si představíme variantu v sedě. Sedneme si a držíme velkou činku nadhmatem pod hlavou. Činku zvedáme přímo vzhůru. V žádném případě nesmíte prohýbat záda!!
Při zvedání činky se vydechuje. Tento cvik zapojuje nejvíce deltový sval. Ramena jsou velmi citlivá na zranění, dávejte si tedy stále pozor na správné provedení cviku.

Přítahy k bradě s velkou činkou

Stojíme mírně rozkročení a máme rovná záda. A držíme nadhmatem velkou činku u stehen. Činku zvedáme poté až k bradě. Činkou netrháme, ale pohyb děláme pěkně rovnoměrně. Při zvedání klasicky výdech. Tento cvik je dobrý predevším na trapézový a deltový sval. Přítahy k bradě patří k vynikajicím cvikům na ramena. Tento cvik by něměl chybět mezi vašemi cviky na ramena.

Předpožování s jednoručkami

Stojíme rozkročeni a držíme jednoručky, kterou jsou opřená o stehna. Činky střídavě střídáme co nejvýš. Při záběru výdech. Tetno cvik na ramena působí především na deltový sval. Ale patří také mezi výborné cviky na ramena.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku