Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Helicobacter pylori a příznaky

Autor admin • May 9th, 2014 • Rubrika: Uncategorized

Helicobacter pylori je název pro poměrně nebezpečný druh bakterie. Tato bakterie je poměrně zákeřná a může být původcem celé řady různě vážných zdravotních problémů. V tomto článku si tuto bakterii přiblížíme a podíváme se také na nemoci, které může vyvolat. Ihned na začátku je nutné říci, že Helicobacter pylori není radno brát na lehkou váhu.

Kdo je Helicobacter pylori?

Helicobacter pylori je bakterie, která má tvar zahnutých tyčinek. Nebezpečná je z toho důvodu, že napadá žaludek - tedy jeho sliznici. Statistická čísla lékařů také hovoří jasně v tom, že tato bakterie postihuje nejčastěji starší osoby. Není to ale pravidlem. Bakterie Helicobacter pylori vlastně může zaútočit na kohokoliv z nás. Lékaři také zkoumají, jestli nemůže tato bakterie být i původcem rakoviny žaludku. Vše je ale opravdu v počátečním stádiu výzkumu.

Co může bakterie Helicobacter pylori způsobit?

Tato bakterie může způsobit celou řadů zdravotních problémů. Helicobacter pylori je známá především z toho důvodu, že vyvolává žaludeční vředy. Toto onemocnění může být opravdu velmi bolestivé. Projevuje se tupou bolestí v oblasti žaludku, a to zejména po jídle. Pokud jsou vředy velké, mohou prasknout a tak způsobit až život ohrožující stav. Není proto dobré bolest podceňovat, a pokud se vrací, je dobré, když navštívíte lékaře a necháte se vyšetřit.

Způsobuje i další onemocnění

Bakterie Helicobacter pylori může také vyvolat zánět žaludku. I toto onemocnění není procházkou růžovým sadem. Zánět žaludku se odborně nazývá gastritida a může být akutní nebo chronický. Vždy je nutné, aby byl léčen, protože se opět mohou objevit opravdu vážné zdravotní komplikace. Bakterie Helicobacter pylori může být také příčinou vzniku adenokarcinomu žaludku či lymfomů mízní tkáně žaludku. I tato onemocnění musí být léčena.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku