Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Hypotéka to je velký životní závazek

Autor admin • Mar 3rd, 2012 • Rubrika: Uncategorized

Hypotéka je velké životní rozhodnutí a také závazek na desítky let. Měly by jsme si to tedy pořádně promyslet a rozmyslet.

Máme vůbec na hypotéku ?

Na začátku by jste si měly promyslet, jestli si můžete hypotéku vůbec dovolit. Pokud máte hodně malé příjmy, tak vám hypotéku v bance stejně neschválí a tak bude muset bydlet dále v nájemním bydlení. Dobré je si sepsat finanční plán a podle toho se dozvíte jaká částka vám měsíční zbývá a pak podle toho můžete určit jak vysokou měsíční splátku si můžete dovolit splácet. V článku výpočet hypotéky na bydlení si můžete vypočítat vaši hypotéku pohodlně online.

Co budeme potřebova pro schválení hypotéky ?

Na webu hypotéka kalkulačka si nejprve nasimujte vaši hypotéku. V Hypoteční bance budete určitě potřebovat potvrzení o vašich příjemch, případně i o příjmech vaší manželky. Musíte mít také informace o nemovitosti (byt, rodinný dům, chata), kterou budete chtít kupovat. Případně informace o stavbě rodinného domku.

Existuje také Americká hypotéka

Kromě klasické hypotéky na bydlení, existuj i americká hypotéka. To je taková hypotéka, kdy peníze z hypotéky nemusíte použít na bydlení, ale můžete je použít na cokoliv. Je to tedy neúčelový úvěr a to znamená že peníze můžete použít na cokoliv. Na zaplacení dluhů, na rozjezd podnikání nebo na vyplacení rozvodu. Dnes už existuje i americká hypotéka bez registru, ale ta není tak výhodná jak o hypotečních bank.

Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku