Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Jak začít podnikat

Autor admin • Sep 14th, 2013 • Rubrika: Práce a Podnikání

Hodně lidí se rozhodne že zkusí místo práce naplno podnikat. Na začátku mají spoustu nejasností a ptají se sami sebe na otázku jak začít podnikat ?

Jak začít podnikat - volba oboru

Než začneme zařizovat samotné podnikání je dobřé si ujasnit představy a myšlenky v čem přesně chceme podnikat. Dobré je si na začátku odělat jakousi analýzu konkurence. Může se stát, že námi vybraný obor už je přesycený. Vždy je lepší si vybrat obor, kde je relativně menší konkurence.

Jak začít podnikat - zařízování na úřadech

Pokud budete chtít živnostenský list čeká váš návštěva úřadu. Ale vyřízování je už určitě snadnější než dříve. Stačí zajít na jakýkoliv živnostenský úřad (živnostský list si můžete zařídit kdekoliv v České republice, automaticky pak budete převeden k takovému Živnostenskému úřadu kam patříte), nemusíte ani vyplňovat složité formuláře, protože úřednice to stejně přepisují do počítače. Na živnostenkém úřadě ohlásíte nejen novou živnost, ale také se musíte přihlásit k zdravotnímu a sociálnímu pojištění. Dříve se museli ještě obíhat správa sociálního zabezpečení a zdravotní pojištovna. Dnes je to možné vyřídit vše na živnostenském úřadě.

Až to celé s úředníci vyplníte, skočíte na pokladnu zaplatit poplatek za živnost ve výši 1 000 Kč. Potvrzení donesete úřednici a živnostenský list si obvykle můžete vyzvednout již do 3 dní.

Jak začít podnikat -daňová evidence

Většina živnostníků čeká vedení daňové evidence. Jde o to, že musíte evidovat své příjmy a také výdaje s vašeho podnikání. Zisk pak tvoří základ pro podání formulářů na konci března. V březnu pak budete podávat daňové přiznání a takém musíte dát přehledy na zdravotní pojištovnu a správu sociálního zabezpčení.

Jak začít podnikat -Stanovte si cíle !

Na začátku podnikání je dobré si stanovit cíle, kterých chcete dosáhnout. Bez cílů prostě nejdou pořadné výsledky. Měl byste si sestavit plán dlouhodobý plán (nejlépe na 5 let) , dále také plán z toho vyplývajicí na 1 rok. Stanovte si také jednotlivé mezikroky plnění vašich čílů.

Jak začít podnikat -Investujete do svého podnikání

Na začátku je dobré každou Korunu vrátit do podníkání. Tyto investice se vám později mnohonásobně vrátí. Na záčátku je prostě myslet spíš na podnikání a né na sebe. Takže si nenakupujte žádné zbytečné auto atd.

Štítky: , , , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

One Response »

  1. Dekuji za tyto informace moc mně pomohly chci začit podnikat a nevědela sem jak tet už to vim fakt moc dekuji s pozdravem Ivca

Komentáře k článku