Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Kdy začít používat doplňky výživy

Autor admin • Aug 25th, 2009 • Rubrika: Výživa

Kdy poznáte, že je ten pravý čas začít používat nějaké doplňky výživy (suplementy). Spousta začátečníků v posilovně začíná doplňky výživy používat zbytečně brzo a to je chyba.

Kdy začít používat doplňky výživy základ

Dokud nemáte základní stravu zcela v pořádku, nemá smysl doplňky stravu vůbec využívat.
Začátečník v posilovně by si měl prvně dát do pořádku základní stravu. To znamená kvalitní jídlo minimálně 6x denně každý den. Každé jídlo musí dosahovat dostatek bílkovin i sacharidů. Až poté můžeme postupně začít používat nějaké doplňky výživy (suplementy).

Kdy začít používat doplňky výživy - začínáme

Jako první doplňěk začnete používat multiminerál a vitamín C. Tělo díky tělesné námaze potřebuje větší dávky minerálu a vitamínu a je vhodné je proto podávat pomocí doplňků stravy. Tyto doplňky nám pro začátek budou bohatě stačit. Nemá smysl hned začít kreatinami apod. Zbytečně by jsme si vyplítvaly jejich účinnost hned na začátku a pak až budeme pokročily cvičenci už nebudeme mít co přidat. Důležitá je tedy posloupnost - jakási pyramida.

Kdy začít používat doplňky výživy - další patro

Až budeme zase o něco pokračilejší můžeme přidat protein a maltodextrin. Protein vám zajistí o něco větší příjem bílkovin a na začátku uvidíte jak vám hned a rychle pomůže. Malta se hodí především po tréninku. Pomůže vám s rychlým dodáním sacharidů do vašeho těla.

Kdy začít používat doplňky výživy - vrchol

Až už jsme hodně pokročilý můžeme využít ty nejúčinější doplňky výživy Kreatin, BCAA, energizéry, anabolizéry atd. V této fázi jste již na vrcholu. To této fáze se ale dostanete jen poctivou práci. Přes flákání sem nevede žádná cesta.

Kdy začít používat doplňky výživy - závěr

Důležité je si účinné doplňky výživy (suplementy) nevyplívat hned na začátku vašeho snažení v posilovně.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku