Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Kulturistická strava

Autor admin • Jul 27th, 2009 • Rubrika: Výživa

Strava hraje při nárustu svalové hmoty obrovskou roli, zdroje uvádí až 70 % úspěchů. Je tedy důležité se zaměřit i na problematiku výživy. V stravě má hodně návštěvníků posiloven obrovské mezery.

Kulturistická strava -jak na to

Důležité je jíst víckrát denně, to znamená asi 6x denně. A né 3x denně je u některých stále zažito (snídaně, oběd, večeře). Každé naše jídlo by mělo obsahovat jak dostatek bílkovin tak i sacharidů.

Kulturistická strava - časový rozvh

Jak by tedy měla vypadat naše kulturistická strava. A va jakých časvých intervalech by jsme měli číst. Ideální je rozestup mezi jednotlivými jídli asi 3 hodiny. Váš časový rozvh pro kulturistickou stravu můžete tedy vypadat napříkald takto:

7:00 Snídaně
9:30 Přesnídávka
12:00 Oběd
15:00 Svačina
18:00 Večeře
21:00 Večeře 2

Většinou je jídlo v 18:00 jako předtréninkové jídlo a jídlo ve 21:00 je bráno jako potréninkové jídlo.

Dodržujte pravidelně správnou kulturistickou stravu a výslekdy na sebe nenechají dlouho čekat.

Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

2 Responses »

  1. Dobry den. Chci se zaptat na stravovani v kulturistice. Kdyz mam Megamass giant 4000 a BCAA a jeste aminokyseliny 5600 i 2700 a cretain s glutaminem a take Trib 650 take mam karnitin a jeste proteiny jak tohleto mam vse uzivat ,kdyz se ma jist 6 krat denne nestaci jist jen 3 krat denne a zbytek doplnovat prave temito z inenymi suplementy jako doplnky vyzivy? muzete mi poradit? Pokud dokazu prijat na 80kg me vahy 200 gramu bilkoviny a dostatek sahcharidu jen snidani,obedem a veceri ,protze prave beru ty doplnky uz nepovazuji za nutne jist dalsi 3 jidla.

  2. Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat jak múže ovlivnit rytmus stravování když občas vynechám jídlo ve tři hodiny a taky jestli byste mi neporadily jídelníček při nepravidelném spánku, chodím totiž dva týdny noční pak ranní a odpolední směnu.Snažím se dodržovat tříhodinový rytmus , ale někdy vynechám a spím jak je vidět z těch směn.A také jestli je dobré vynechat cukry jako je sirup,želatinové bombóny,a cukr do čaje.Už vlastně dodávám svému tělu jen cukry z ovoce.
    děkuji Kočí

Komentáře k článku