Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Kulturistika: cviky na jednotlivé partie

Autor admin • Mar 31st, 2012 • Rubrika: Uncategorized

Začínáte s kulturistikou a ještě neznáte jednotlivé cviky na jednotlivé svalové partie. V článku si představíme kulturistické cviky na jednotlivé partie. Zaměříme se především na základní cviky s volnou činkou.

Záda jako letiště

Kdo by nechtěl záda jako letiště ? Záda patří mezi velké svalové partie. Mezi nejlepší a nejúčinější cviky na záda patří bezesportu mrtvý tah a shyby. Shyby jsou vhodné zejména na vybudování V tvaru vašich zadek. Mrtvý tah patří k základním cvikům, které jsou vhodné na budování svalové hmoty (svalů).

Nezapomínejte cvičit nohy

Spousta začátečníků s posilováním dělá tu chybu, že vůbec necvičí nohy. A to ani stehna, ale ani lýtka. A to je velká chyba. Tělo se musí vždy rozvíjet v určité harmonii a rovnováze, není možné některé svalové partie vynechévat. V článku cviky na stehna si ukážeme jednotlivé cviky na stehna. Je to hlavně dřep, ale také leng press či sissy dřepy.

Bolavá krční páteř

Stále více lidí má problém s krční páteří. Týká se to hlavně lidí, kteří sedí v práci u počítače. To není pro naši krční páteř vůbec přirozené a proto se mohou po čase objevit různé bolesti krční páteře. Může dojít i k zablokování kreční páteř. Jako prevence dobře poslouží správně prováděné cviky na krční páteř. Dávejte si pozor na techniku provedení jednotlivých cviků.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku