Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Padání vlasů léčba

Autor admin • Sep 14th, 2013 • Rubrika: Styl

V článku se dozvíte více o padání vlasů a také o tom jak by měla vypadat správná léčba. Padání vlasů zvláště u mužů je z velké míry dáno geneticky.

Proč vám padají vlasy

Padání vlasů vlasů může mít různé příčiny, ale nejčastěji se jedná o androgenní alopecie, kdy vlasy padají kvůli nadbytku mužského hormonu testostor. Padání vlasů je tedy velmi často genetické a pokud se podíváte na svého otce, tak si můžete zjistit jestli za pár let začnete také plešaťet či ne. Toto mužské padání vlasů postihuje velkou část mužské populace. Jinak samotné padání vlasů je normální, každý den nám vypadnou vlasy. Padání vlasů se řeší až když nám padají vlasy nadměřně. Potom se můžete bavit o padání vlasů a můžete vyzkoušet i nějakou tu léčbu.

Padání vlasů léčba v dnešní době

Padání vlasů je pro někoho velmi nepříjemná a tak se snaží přijít na způsob jak tomuto nadměrnému padání vlasů zabránit a kde najít účinnou léčbu. V současné době neexistuje žádný zázračný lék, který by padání vlasů zastavil zcela, dá se říci že přípravky spíše zpomaluje proces padání vlasů. Ale do budoucna se to může změnti a lékaři a další odborníci mohou najít účinou léčbu na padání vlasů. Zatím probíhá léčba podle zdroje (1) především těmito přípravky:

  1. Minoxidil - jedná se o pravidelnou aplikaci na místa, kde vás trápí padání vlasů. Je nutné ho však na hlavu mazat soustavne, jinak účinek vymizí. Když s potíráním minoxidilu přestanete tak vám začnou za chvíli vlasy opět padat.
  2. Šampony - speciální šampony, které prokrví vlasové cibulky

Padání vlasů transplantace vlastních vlasů léčba

Padání vlasů v pokročilejších stádiích jde také řešit pomocí trasplantace vašich zbylých vlasů. Využijí se vaše zbylé vlasy ze zadní části a rozesadí se po celé hlavě. Trasplantace vlasů si však žádá delší čas na zhojení, transplantace vlasů je také drahá.
Zdroje článku:
http://www.ordinace.cz/clanek/moznosti-lecby-vypadavani-vlasu-u-muzu/

Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku