Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Posilování břišních svalů

Autor admin • Jul 29th, 2011 • Rubrika: Sport a Fitness

V dnešním článku si povíme jak na správné posilování břišních svalů. Představíme vám základní cviky na procvičení břišních svalů. Připravily jsme pro vás také několik videí pro inspiraci.

Efektivní posilování břišních svalů

Břišní svalstvo se skládá ze čtyř hlavních svalů a to: přímý břišní sval, zevní šikmý břišní sval, vnitřní šikmý břišní sval, příčný břišní sval. Pokud chcete mít pěkně vypracované břišní svaly, tak vám nebude stači pouze posilování břišních svalů, bude potřeba také zhodit přebytečný tuk na vašem břicho, aby byly pracně vypracované břišní svaly vidět. Je třeba tedy upravit stravu a zařadit nějaké aerobní aktivity (běh, kolo, jízda na kolečkových bruslích, spinnging, jogging atd.). Měli by jste omezit hlavně jednouduché cukry (cukr, sladkosti, sladké limonády) a také bílou mouku (bílé rohlíky, bílý chleba). Každý jídlo by mělo obsahovat kvalitní sacharidy (rýže, brambory, pečivo, těstoviny atd.), tak také kvalitní bílkoviny(maso, vejce, tvaroh, acidofilní mlékko, podmáslí, tvaroh atd.) pro růst svalů. Ke každému jídlu by jste si měli dát také nějakou zeleninu (rajče, paprika, okurka, mrkev atd.). Pokud dáte všechny faktoru do kupy, tak můžete mít pěkně vyrysované břišní svalstvo.

Cviky na posilování břišních svalů

Představíme si pár základních cviků na posilování břišních svalů. Cviky provádějte vždy zcela technicky správně. U cviku na břicho mějte vždy zakulacená záda.

Zkracovačky

Zkracovačky jsou hodně dobrý cvik na posilování břišních svalů.
Zkracovačky provedení: Lehnete si na fitnes podložku. Ruce si spojíte pomocí ručníku a se zakulacenými záda se zvedáte až ke kolenům.

Zkracovačky provedení video:

Předklony na stroji
Cvik vhodný pro začátečníky, to jsou překlony na stroji.
Předklony na stroji provedení: Sednete si na stroj a přibližujete hrudník dolů.

Předklony na stroji provedení video:

Další inspirace pro posilování břišních svalů video

Podívejte se na několi videí o posilování břišních svalů.

Kulturistký trénink břicha - Štefan Havlík

Cviky na břicho 1.část


Cviky na břicho 2.část

Cviky na břicho 3.část

Posilování břišních svalů pro bojovníky

Štítky: , , , , , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku