Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Postup při užívání suplementů

Autor admin • Mar 17th, 2009 • Rubrika: Výživa

Řekneme si jaké suplementy používat na začátku a jaké suplementy postupně zařazovat až budete zkušenější v posilovně.

Začátečník a suplementy

Hodně začátečníků si myslí, že jim k tomu aby jim narostly svaly, stačí když si nakoupí pixly doplňků výživy a svaly porostou zcela samy. Alet tak to rozhodně není. Začátečník bude přibírat na začátku i bez suplementů stačí pořádná základní strava ( dostatek bílkovin a sacharidů). Na začátku mu stačí pouze nějaký multiminerál a vitamínc C, který působí jako antioxidant. Je zcela nesmyslné hned na začátku vyplítvat možnosti suplementů. Pro začátečníka je tedy důležité aby mě na začátku správny trénink a správnou výživu, až poté se může ohlížet po dalších suplementech a doplňcích výživy.

Pokročilejší cvičenec a suplementy

Po nějakých měsících od vašeho začátku v posilovně, můžete také zařadit potréninkové koktejly ( směs gaineru a proteinu). Tento koktejl je dobrý v tom, že svému tělu ihned po tom co docvičíte dodáte potřebné živiny a látky. Tělo hned po tréninku je také schopno strávit větší množství bílkovin než obvykle. Místo gaineru stačí maltodextrin ( malta), je o docela dost levnější než gainer.

Další kroky suplementy

Po několika dalších měsících či letech můžete zařadit i další suplementy. V této kategorii asi nejvíc doporučuji Kreatin, jeho účinky jsou asi nejlepší. Účinky kreatinu poznáte jak na váší váze, tak na váze činky, kterou budete zvedat. Můžete samozřejmě přidat i další dostupné suplementy. V dnešní době je výběr suplementů opravdu bohatý a široky.

Je důležité si tedy zapamatovat, že je zbytečné používat ty nejvíc účinné suplementy hned na začátku. Na začátku nemáte tak v pořádku stravu a trénink a proto z nich nebudete mít takévé výsledky jako později.

Štítky: , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku