Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Příčiny vysokého krevního tlaku a metabolický syndrom

Autor admin • Apr 21st, 2012 • Rubrika: Uncategorized

Vysokému tlaku se často říká “tichý zabiják” to díky tomu, že vůbec nemusíte vědět, že máte vysoký krevní tlak. Ohlásí vám to až infarkt, to však už může být pozdě.

Krevní tlak

Krevní tlak udává jaký je tlak krve. Dobrý není ani nízký ani vysoký tlak. Tlak udávají dvě hodnoty, prvnou hodnotou je systolický tlak, druhou hodnotou je diastolický tlak. Na vysokém krevním tlaku se podílí špatná funkce ledvin. Právě ledviny regulují krevní tlak, tak aby byl v pořádku. Ledviny jsou často poškozovány léky na cukrovku. Lidé se ale stále myslí, že krevní tlak souvisí hlavně se srdcem.

Problematický vysoký krevní tlak

Počet lidí, kteří trpí vysokým tlakem se zvěštšuje. Přitom většina lidí, kteří mají vysoký tlak se vůbec neleží. Proto se také vysokému tlaku říká tichá zabiják, protože o něm prostě vůbec nemusíte vědět. V článku s názvem vysoký krevní tlak příznaky se můžete podívat na jednotlivé příznaky a projevy vysokého krevního tlaku. Při vysokém tlaku hraje hlavní roli přičiny nezdravý životní styl. Špatná výživa a téměř žádný pohyb.

Metabolický syndrom

Metabolický syndrom je často způsoben cukrovkou. A pak je vyvolán vysoký krevní tlak, ale také vysoký obsah cholesterolu v krvi. Metabolický syndrom je docela složitá problémetika, kterou není úplně snadné vysvětlovat. Proto raději doporučuji si přečíst článek metabolický syndrom. Kde je vše popsané.

Pokud máte nadváhu: je čas jí začít snižovat

Pokud trpíte nadváhou a máte nějaké ti kila navíc. Tak by jste se měly snažit je postupně zhubnout. Nejde pouze o krásu, ale pokud máte nadváhu tak je mnohem větší šance, že se u vás začnou objevovat zdravotní problémy. Je třeba upravit stravu a přidat pohyb. V článku dieta jídelníček najdete informace o tom, jak může vypadat váš jídelníček během diety. Neměly by jste však zapomínat ani pohyb. Pro začátek postačí obyčejná chůze.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku