Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Propočet před získáním hypotéky

Autor admin • Nov 13th, 2013 • Rubrika: Uncategorized

Před tím než si vezmeme hypotéku na mnoho let, by jsme měly provést důkladné propočty.

Co dělat před získání hypotéky?

Vzít si hypotéku je dle mě velké životní rozhodnutí. Hypotéka se splácí desítky let a splátky vás tedy zatíží na 10 až 40 let. Před tím, než si hypotéku definitivně vezmete, by jste si měly všechno důkladně propočítat. Věnovaný čas této činnosti se vám bohatě vyplatí.

Propočet splátky hypotéky

Pomocí webových kalkulaček na stránkách hypotečních bank si můžete propočítat jak vysoká splátka hypotéky je u jednotlivých výší hypotéky. Pomůže vám v tom jak vybrat hypotéku právě pro vás. Můžete si tak vlastně namodelovat jednotlivé varianty hypotéky. Pro orientační propočet to bohatě stačí.

Propočet vašich měsíčních příjmů

Než půjdeme spočítat hypotéku, tak by jste se měly zaměřit také na vaši finanční situaci. Je třeba detailně analyzovat vaši finanční situaci. Finanční analýza se dělá tak, že si musíte sepsat vaše měsíční příjmy po položkách a měsíční výdaje po pokožkách. Pak hned budete vidět, jak jste na tom v měsíční bilanci a jak vysokou splátku hypotéky si můžete vlastně dovolit.

Srovnávač a porovnávač

Pro samotný výběr hypotéky je dobrý využít nějaký porovnávače hypoték. Běherm minutky si tak srovnáte jednotlivé hypoteční úvěry od jednotlivých hypotenčích bank. Vše je velmi rychlé a pohodlné. Pak už stačí splanit podmínky pro získání hypotéky a hypotéka je vaše. Konečně můžete bydlet ve svém.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku