Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

Řetězové pily Narex mají vzhledem k výkonu a vybavení nejnižší ukazatel pořizovacích nákladů!

Autor admin • Jan 23rd, 2014 • Rubrika: Uncategorized

Elektrickou řetězovou pilu využijete na chalupě, zahradě, na přípravu palivového dříví až po práci na dřevěných konstrukcích staveb. Díky tomu, že při provozu nevznikají žádné spaliny, jsou pily vhodné pro práci do uzavřených prostor. Za nevýhodu elektrických řetězových pil lze označit nutnost připojení do sítě, ale dnes je již na trhu spousta kvalitních navíjecích prodlužovacích kabelů o dlouhém dosahu a pohodlné manipulaci. Další značné plus elektrických řetězových pil je v tom, že jsou mnohem méně náročné na údržbu a doplňování provozních kapalin. V porovnání s pily se spalovacími motory je kupní cena elektrických pil nižší a jsou ekonomičtější na provoz.E:\nové EPR\retezove_pily_ImagePhoto7.jpg

Elektrické řetězové pily Narex EPR 35-24 A, EPR 40-24 A, EPR 45-24 A

Tyto nejnovější modely jsou nejmodernější a technologicky nejvyspělejší ze sortimentu elektrických řetězových pil společnosti Narex. O dostatečný pracovní výkon se stará motor o jmenovitém příkonu 2400W umístěný kolmo k ose vodící lišty. Tento výkon je dostatečný pro řezání v jakékoliv části 450 mm dlouhé lišty. Elektrické řetězové pily Narex se také vyrábí s lištami o délkách 350, 400 a 450 mm. Součástí balení je motorová jednotka, vodící lišta, řetěz a kryt.

Technologické vybavení:


Bezpečnostní spojka s patentovaným systémem
Tato nová patentovaná spojka slouží jako doběhová brzda a také jako rychlobrzda při zpětném vrhu. Tento konstrukčně jednoduchý mechanizmus se vyznačuje vysokou účinností brzdného efektu a velmi krátkou reakční dobou. Velkou předností je také malé opotřebení a jemný chod.
Testy v laboratořích prokázaly jeho životnost až 80 000 cyklů sepnutí a odpojení

Velice snadné a rychlé napínání řetězu

Nový mechanizmus na uchycení na polohování lišty vůči řetězu byl značné zjednodušen a dá se provádět bez použití dalších nástrojů, a proto byl také upraven tvar stavěcího kolečka a ruční matice.


Automatické dávkování oleje

Tento systém zajišťuje mazání vodící lišty a řetězu. Olej je umístěn v nádržce o objemu 200 ml a opatřen olejoznakem a pro snadné odečtení hladiny.


Výkonný a kvalitní motor o výkonu 2400W
je opatřen omezovačem rozběhového proudu a tepelnou proudovou izolací. V místě nasávání vzduchu pro chlazení motoru je umístěn kvalitní filtr, který zachytí až 90% nečistot vcházejících do motoru a tím se značně prodlužuje životnost.

Brzda proti zpětnému vrhu

Je ovládán velkoplošnou pákou, která se dobře ovládá a chrání ruce při práci.

Zesílená konstrukce převodovky

Toto uspořádání bylo doplněno o silnostěnnou příložku, která zvýšila její torzní tuhost a také životnost celého převodového ústrojí. Tato předložka také slouží jako vodící platforma pro napínací systém řetězu, zachytávač řetězu a doraz.

Elektrické řetězové pily Narex EPR 30-20, Narex EPR 35-20, Narex EPR 40-20

Tato řada pil je spolehlivá a osvědčená dlouhou řadou spokojených zákazníků. Základem pily je motor o výkonu 2000W uložený kolmo k ose vodící lišty. Elektrické řetězové pily této řady obsahují bezpečnostní prvky jako doběhovou brzdu řetězu, brzdu proti zpětnému vrhu a zachytávač přetrženého řetězu. Automatické mazání zajišťuje vysokou životnost pohyblivého ústrojí. Omezovač proudu chrání pozvolným rozběhem elektrickou síť před výpadkem a zvyšuje komfort používání. Pevný ozubový doraz usnadní práci při řezání dřeva o větších průměrech. Jednoduché, rychlé a bez nutnosti nářadí je i dopínání řetězu. Elektrické řetězové pily Narex této řady se vyrábí s délkami lišt 300, 350 a 400 mm. Součást balení tvoří motorová jednotka, vodící lišta, řetěz a kryt na vodící lištu.

Foto 2

Další vhodné příslušenství
Pro bezpečnou práci s elektrickou řetězovou pilou je nutná pracovní přilba s ochranným štítem a ideálně také ochranou sluchu. Dále ochranné brýle, kvalitní pracovní rukavice, pevné boty a oblečení bez volných částí, které by se mohli do pily zachytit. Pro správný provoz elektrické řetězové pily Narex je potřeba mít při sobě mazací olej s nálevkou, nabroušený náhradní řetěz a dobré je mít po ruce i náhradní vodící lištu. Na přibrušování řetězu je vhodné použít speciálních kulatých pilníků na řetězové pily. Po čase je ovšem vhodné využít strojního broušení.

foto-31

Parametry elektrických řetězových pil Narex

Technické parametry

EPR 30-20

EPR 35-20

EPR 40-20

EPR 35-24

EPR 40-24

EPR 45-24

Jmenovitý příkon

2 000 W

2 000 W

2 000 W

2 400 W

2 400 W

2 400 W

Délka vodící lišty

300 mm

350 mm

400 mm

350 mm

400 mm

450 mm

Rychlost řetězu

12 m/s

12 m/s

12 m/s

12,5 m/s

12,5 m/s

12,5 m/s

Hmotnost
(bez vodící lišty a řetězu

4,2 kg

4,2 kg

4,2 kg

4,4 kg

4,4 kg

4,4 kg

Rozteč řetězu, šířka vodícího článku

3/8″          1,3 mm

3/8″            1,3 mm

3/8″            1,3 mm

3/8″           1,3 mm

3/8″           1,3 mm

3/8″           1,3 mm

Omezení rozběhového proudu

*

*

*

*

*

*

Ochrana proti přetížení motoru

*

*

*

*

*

*

Doběhová rychlobrzda

*

*

*

*

*

*

Rychlobrzda při zpětném vrhu

*

*

*

*

*

*

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku