Magazín pro muže

Sport, výživa, technika, styl, auto moto

V Praze je první tramvaj 15T ForCity

Autor admin • Jul 21st, 2009 • Rubrika: Auto moto

Praha (Pressweb) - Radní pro oblast dopravy Radovan Šteiner se v pondělí 15. června svezl vůbec první tramvají 15T ForCity v Praze. Tramvaj přivezli z plzeňské Škoda Transportation v noci z neděle na pondělí. Informoval o tom Magistrát hl. m. Prahy.

První vůz vyjede na pražské koleje během čtyř týdnů a podstoupí zkušební jízdy. V Praze to bude už šestý typ tramvaje, je to nicméně poprvé, co na pražské koleje vyjede plně nízkopodlažní tramvaj.

“Dnes je historický den, kdy první z dvou set padesáti tramvají 15T ForCity urazí první doslova metry s cestujícími, byť to budou cestující trochu netradiční. Je to skutečně unikátní, poprvé totiž budou po Praze jezdit stoprocentně nízkopodlažní tramvaje,“ komentoval představení nového typu tramvaje radní Radovan Šteiner.

Pražané také budou moci ovlivnit, jaký typ sedaček v nových tramvajích chtějí. Vybírat mohou z dřevěných, plastových či čalouněných sedadel. Další výhodou nových vozů je šest dvoukřídlých dveří, které umožní rychlé a pohodlné vystupování a nastupování cestujících. Kromě toho mají nové tramvaje otočný podvozek, který vylučuje riziko, že by poškozovaly koleje.

V Praze má do konce roku 2017 přibýt 250 nových tramvají 15T. Výrobní cena jedné z nich je cca 60 milionů korun.

Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku